Přeskočit na obsah

V Ostravě se hrálo 3. kolo PFL 2019/ 2020, na čelo se probojovali polští Vlci

  Ve dnech 9. – 10. 11. 2019 proběhlo 3. kolo Česká pošta PFL 2019/2020 v Ostravě. Hrálo se jako obvykle ve Sportovní hale Sareza. V tomto kole se představilo celkem šest týmů – FBC ABAK Ostrava, Buldogs Brno, Meteor Plzeň, Tatran Střešovice, Vikings Most a polský Sosnowiec.

  Po úvodní hymně zahájily 3. ligové kolo týmy Brna a Ostravy. Po vlažném úvodu se prosadil tým domácích hráčů a zvítězil vysoko 9:1. V dalším utkání zvítězil polský tým  Sosnowiec nad hráči Plzně poměrem 5:2. O překvapení se postarali hráči Vikings Most, kteří zvítězili  nad oslabeným Tatranem Střešovice 2:1. Při vzájemném duelu týmů z konce tabulky zvítězila Plzeň nad Brnem 5:2. Předposlední sobotní zápas byl mezi domácími hráči s Mostem. Po úvodním tříbrankovém vedení si hráči Ostravy mysleli, že už se o výsledek bát nemusí. Most však díky svojí bojovnosti snížil stav utkání na 3:2. Tento stav se podařilo domácím udržet. V posledním zápase zvítězil Tatran nad hráči polského týmu Sosnowiec 6:3.

  Úvodní utkání druhého dne zahájili domácí hráči proti Tatranu Střešovice, kterému po velmi pohledném a bojovném zápase podlehli 2:3. I další zápas mezi Sosnowiecem a Mostem byl velmi vyrovnaný a až do konce napínavý. Stejně jako předchozí zápas skončil vítězstvím polského týmu o jednu branku 3:2. V dalších zápasech porazil Tatran Brno 5:0, Most Plzeň 5:2 a Sosnowiec po samostatných nájezdech Ostravu 5:4.

  Oba dny se z pohledu pořadatele i hráčů jednotlivých týmů nesly v přátelské a sportovním duchu. Součástí tohoto kola bylo i vystoupení závodnic v gymnastickém aerobiku, které se všem moc líbilo a bylo příjemným překvapením pro všechny zúčastněné. V neděli si přebrali ocenění také osobnosti z jednotlivých týmů, kteří se již dlouho dobu věnují paraflorbalu a jsou pro něj velkým přínosem. Zkrátka legendou!

  Martin Kosinka z Tatranu Střešovice

  Ondra Holík z Brna

  Luki Gruner z Ostravy

  Peťa Alina z Mostu

  Pavel Lobodzinski z Polska

  Martin  Černý z Plzně

  Velké poděkování patří pořadatelům, rozhodčím, sponzorům a všem fanouškům, kteří se podíleli na hladkém průběhu tohoto kola.

  autor: Lenka Chovancová

  generální partner